• 01
  • 02
  • 03

DOTAZY A ODPOVĚDI

Váš dotaz:

Dobrý den,
jsem velmi spokojen se službami vaší čistírny a s ohledem na vaše zkušenosti bych se rád zeptal, zda byste dokázali i opravit mou koženou rukavici, kterou jsem prodřel při lyžování. Moc děkuji a přeji hezký den.
Filip Těhník

Odpověď firmy:

Připravuje se...

 

Váš dotaz:
Dobrý den,zajímalo by mně,jakým způsobem řešíte čištění obleků s elastanem.Mám sběrnu,a čistírna vyžaduje u těchto obleků podpis zákazníka,že je si vědom rizika "zdrcnutí" elastanu v látce.Někteří zákazníci se tomu brání,a tak bych chtěla znát Váš názor.Předem děkuji za odpověď. Kubinová Jeseník

Odpověď firmy:
Přeji dobrý den,
Čištění obleků s příměsí elastického vlákna je možno provádět procese čištění který odpovídá podtrženému symbolu. Pojem „zdrcnutí“ u takové materiálové kombinace neznám a ani v rámci řešení reklamací jsem se s tím nesetkala. Pod tím pojmem rozumím sražení a s tím jsem se skutečně nesetkala. Jiná otázka je kvalita elastického vlákna. Ve výjimečných případech dojde k poškození elastického vlákna „ojínění povrchu tkaniny, vyčnívají z povrchu jemná, prakticky bezbarvá vlákna, která se dají mírně vytáhnout, obvykle se přetrhnou, vyčnívají prakticky z celého povrchu tkaniny. Vada spočívá ve způsobu zpracování elastického vlákna. Podpis zákazníka je možný pouze s upozorněním na konkrétní vlastnost, nikoliv s vyjádřením „čištění bez záruky“. Objektivní odpovědnost zůstává.

Při řešení reklamací jsem se s touto vadou setkala několikrát, TZÚ, pokud vím také několikrát. V mém případě se jednalo převážně o oděvy pracovní personálu hotelů.

S pozdravem 
Marie Stejskalová

 

Váš dotaz: 
Dobrý den, potřebuji vyčistit kožich z beránkem dovnitř + i potřebnou údržby /po letech "služby". Loni jsem v něm zmokla a mám pocit, že se i malinko srazil....Je to u Vás reálné? Bylo by to asi právě toto, dle Vašich stránek: čištění, dotukování, nástřik úpravnických prostředků. Jsem ze západních Čech, je reálné Vám ho poslat poštou na Vámi uváděnou adresu ??? Oděv poslat poštou nebo „Obchodním balíkem, Profi balíkem“ na adresu firmy:

LEDER TEX, s.r.o. 
Karlínské náměstí 234/5 
186 00 Praha 8

Jak dlouho by tak dodání zpět trvalo + - 14 dnů? Cena + - Kč 1000,-- dle Vašeho ceníku nebo ? Děkuji moc za zpětné promptní informace a zdravím Vás 
Karla Kunešová

Odpověď firmy: 
Přeji dobrý den, vyčištění kožichu (dubeňáku) podle Vašeho popisu je možné. Zásilokovou službu provádíme. To co popisujete přiložte ke kožichu a pošlete, nezapomeňte připsat telefonní číslo pro rychlou komunikaci. Podle stavu kožichu je obvykle třeba pouze vyčištění s odpovídající úpravou. Většinou se zregeneruje i základní vybarvení a není třeba dobarvovat. V takovém případě je cena v rozmezí 600 - 700 Kč + poštovné 150 Kč. Druh balíku není rozhodující, zatím nemámešaptné zkušenosti s poštou (nechci zakřiknout). S pozdravem, Marie Stejskalová.

Odpověď zákazníka: 
Dobrý den paní Stejskalová, chci Vám=firmě tímto poděkovat a to velmi solidní službu, začínající sympatickou SMS o doručení kožichu! Kožich je KRÁSNĚ vyčištěný, jako nový, přímo semišový. Moc děkuji za perfektně odvedenou práci a rychlé doručení. Ráda Vaše služby zase využiji a doporučím s čistým svědomím i přátelům. Jsou totiž perfektní. Díky

 

Váš dotaz: 
Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jestli se dá kožená bunda dát do čistírny i s umělou kožešinou ( na límci )a kde koupit něco jako barvu ve spreji na poškození a malé oděrky? Děkuji.

Odpověď:
Přeji dobrý den, Kožená bunda i s kožešinovým límcem nebo límcem z umělé kožešiny se běžně čistí procesem vhodným pro čištění kožených oděvů. Podstatné je zda kožený materiál má odpovídající stálost vybarvení z důvodu možné migrace barviva na nejbližší materiál s dobrou afinitou k barvivu. V případě nízké stálosti vybarvení je pak vysoké riziko zabarvení například bílé nebo světlé umělé kožešiny nebo světlé podšívky od tmavého povrchu kůže. Nelze odděleně čistit kožešinu od koženého materiálu.

Spreje s barevným odstínem, pokud vím, jsou pouze v základních barevných odstínech a jsou určené na opravy obuvi. Pro barvení kožených oděvů nejsou vhodné. Například odstínů hnědé barvy ale podobně i bílé je velké množství. Nelze základní barvou opravovat jenom malé plochy (oděrky) na koženém oděvu. V případě UNI vybarvení je výsledek nevzhledný, vypovídá o použitém a opravovaném oděvu, což je škoda.

V naší čistírně je prováděna komplexní služba, čištění označované jako „speciální čištění kožených oděvů včetně dotukování a obnovy finální úpravy podle původního provedení – to je základní nabídka. V druhém případě provádíme po vyčištění barvení. Ve většině případů se barví do původního odstínu celý oděv produkty a technikou používanou ve výrobě, v koželužně. Lokální barvení i dobře namíchanou barvou má ještě jedno úskalí. Barva velmi ráda v časovém úseku týdne tzv. vyzraje, změní poněkud odstín. V případě barvení jen opotřebených části je výsledek také neuspokojivý.

A ještě jednu poznámku: staršího kvalitního oděvu si máme vážit, je-li proveden z kvalitního materiálu - teletiny, hověziny, ovčina apod. Bývá kvalitně vyčiněn, kůže je trvanlivá, má dobré vlastnosti, omezeně se špiní apod. Mnoho kožených v současné době prodávaných oděvů pochází z dálného východu buď jako surovina (vyčiněná a obarvená kůže) nebo odtud je i ušitý oděv. Koželužské zpracování není na stejné úrovni jako bylo a je v současných evropských koželužnách z hlediska použitých chemikálií, funkčních vlastností například stálosti vybarvení i rychlosti zašpinění apod. V neposlední řadě je u takových materiálů riziko zdravotní (viz kožené pohovky ve Velké Británii). Používání zdravotně závadných nebo nevhodných chemikálií je u nás velmi dlouho zakázané.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?

Vážení zákazníci,

v souvislosti s nařízením vlády platným od 16.3.2020 ohledně celostátní karantény díky Koronavirové nákaze jsme upravili náš provoz následovně:

Po-Čt   08:00 - 18:00 hod.
  08:00 - 17:00 hod.
So-Ne   zavřeno

S přátelským pozdravem,
Tým Leder-Tex