LEDER TEX - čistírna oděvů
Karlínské náměstí 234/5
186 00 Praha 8 Karlín

Symboly praní

Symbol vaničky určuje, zda je možné praní v domácnosti, a to jak v pračkách, tak ruční praní. Čísla uvnitř vaničky označují maximální teplotu praní ve stupních Celsia, která nesmí být překročena. Praní při nižších teplotách je možné.


Symboly ošetřování určují maximální namáhání při postupu praní. praní a žehlení při nižších teplotách ochraňuje životní prostředí v souvislosti s nižšími požadavky na energie.


Špinavé prádlo ukládejte v dobře větraných a suchých místech a nenechte je ležet příliš dlouho.


Vhodně předběžně ošetřete skvrny a silné znečištění; předem zkontrolujte stálobarevnost.


Před praním přetřiďte prádlo podle stupně znečištění, typu ošetření (teploty praní), barvy, a pokud není k dispozici informace o ošetřování, podle uvedeného materiálového složení. Všimněte si jakýchkoliv instrukcí týkajících se sníženého mechanického působení (mírný cyklus praní).


V případě barevného materiálu je vhodné rozdělení výrobků na světlé a tmavé barvy. Vhodné je také oddělené praní nových barevných textilních výrobků. Materiály vyrobené z umělých vláken nebo směsových vláken by neměly být prány se lněnými materiály (nebezpečí žmolkovitosti).


Pokud jsou prané textílie označeny textem "snadná údržba" použijte mírný cyklus praní. Snižte množství prádla a odstřeďujte opatrně (nebezpečí mačkání).

Copyright © 2002 - 2024 LEDER TEX s.r.o.  |  Čistírna oděvů Praha  |  Všechna práva vyhrazena

» GDPR  |  » Odkazy  |  WebDesign: Jan Weisgerber