• 01
  • 02
  • 03

SYMBOLY SUŠENÍ

Čtverec je symbol pro postupy sušení po praní. Kruh uvnitř čtverce symbolizuje sušení v bubnové sušičce. Čáry uvnitř čtverce označují sušení na vzduchu.


Sušení v bubnové sušičce

Tečky uprostřed kruhu se vztahují k teplotě sušení v bubnu. Některé druhy výrobků (např. bavlněné pletené výrobky z důvodů srážlivosti, vlněné výrobky z důvodu plstění, hedvábné a akrylové výrobky z důvodu poškození horkým vzduchem a záclony z důvodu mačkavosti) by přednostně neměly být sušeny v bubnové sušičce (dle symbolů pro ošetřování).

  1. Dobře odstřeďte vodu před sušením, pokud to symboly umožňují.
  2. Nepřeplňujte sušící buben.
  3. Sušte společně pouze ty výrobky, které vyžadují stejnou dobu sušení v bubnu. Např. bavlna a syntetické materiály mají rozdílnou dobu sušení a dosahují požadované zbytkové vlhkosti po rozdílné době sušení.
  4. Rozměrově a teplotně citlivé materiály by neměly být sušeny v bubnové sušičce.

Sušení na vzduchu

Symbol obsahující vodorovnou nebo svislou čáru/y ve čtverci označuje postup sušení na vzduchu, sušení zavěšením, v závěsu odkapáním, sušení v rozprostřeném stavu, sušení v rozprostřeném stavu odkapáním.. Šikmá čára znázorňuje, že odpovídající sušení na vzduchu má být uskutečněno ve stínu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?

Vážení zákazníci,

v souvislosti s nařízením vlády platným od 16.3.2020 ohledně celostátní karantény díky Koronavirové nákaze jsme upravili náš provoz následovně:

Po-Čt   08:00 - 18:00 hod.
  08:00 - 17:00 hod.
So-Ne   zavřeno

S přátelským pozdravem,
Tým Leder-Tex