• 01
  • 02
  • 03

ZÁKLADNÍ PRINCIPY SYMBOLŮ

Symboly by neměly být vydávány, užívány nebo šířeny v České republice bez členství v SOTEX GINETEX CZ. Členové se zavazují ke správnému užívání symbolů ošetřování podle příslušných pokynů. Nesprávné a neoprávněné použití symbolů ošetřování je prověřováno a může vést k právnímu řízení.


Obchodní společnosti (velkoobchod, maloobchod, dovozci) jsou povinny ve svých objednávkách zajistit správnou informaci o údržbě textilních výrobků a jejich příslušné označení v souladu s českými zákonnými požadavky.


Symboly pro ošetřování poskytují informace o maximálním možném namáhání, při kterém během procesu údržby nedojde k nenávratnému poškození.


Symboly pro ošetřování odkazují na tu část textilního výrobku, která je nejcitlivější k uvedenému postupu údržby. To zahrnuje: barevnost, konečnou úpravu, doplňky (knoflíky, zipy atd.) a aplikace.


Postupy prováděné podle informací uvedených na etiketě zajišťují, že výrobek nebude znehodnocen. Nicméně nezaručí, že zašpinění a skvrny budou zcela odstraněny.


Mírnější namáhání a nižší teploty než uvedené na etiketě jsou vždy povoleny.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?

Vážení zákazníci,

v souvislosti s nařízením vlády platným od 16.3.2020 ohledně celostátní karantény díky Koronavirové nákaze jsme upravili náš provoz následovně:

Po-Čt   08:00 - 18:00 hod.
  08:00 - 17:00 hod.
So-Ne   zavřeno

S přátelským pozdravem,
Tým Leder-Tex